ABOUT PRIVACY

Witz.com.tr Gizlilik Politikası

Politikanın son güncellenme tarihi: 02.07.2018

Witz.com.tr'nin Gizlilik Politikasına Hoş Geldiniz!

Witz.com.tr ziyaretçi ve kullanıcılarının gizliliğine çok önem verir​ kişisel bilgilerini veri koruma kanunları uyarınca koruma ve amacına uygun bir şekilde kullanma hususuna büyük önem verir. İşbu politikada kişisel bilgileri nasıl toplayabileceğimiz ve kullanabileceğimizin yanı sıra, bu bilgilere ilişkin olarak ziyaretçilerimiz ve kullanıcılarımızın sahip olduğu haklar ve seçenekler açıklanmaktadır.

Hizmetlerimizden herhangi birine erişim sağlamadan veya herhangi birini kullanmadan önceişbu politikayı okumanızı ve tamamen anladığınızdan emin olmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

İşbu Gizlilik Politikasında tanımlanmayan ve büyük harfle başlayan sözcükler, Kullanım Koşullarımızda kendilerine atfedilmiş olan anlamları taşıyacaktır.

1. LÜTFEN DİKKATLE OKUYUN!

İşbu Witz.com.tr Gizlilik Politikası ("Gizlilik Politikası"), bizim (WITZ TEKNOLOJI HIZMETLERI LTD., MERKEZEFENDI MAH. TERCUMAN SITESI A10/4 ZEYTINBURNU ISTANBUL 34015 dâhil tüm dünyadaki iştirakleri ile beraber - "Witz", "biz" veya "bizi") kayıtsız ziyaretçilerimiz ve VIP kullanıcılarımız da dâhil kayıtlı kullanıcılarımıza (her biri bir "Ziyaretçi" veya "Kullanıcı" (sırasıyla) veya "siz") ait bilgileri Witz'in web siteleri (www.witz.com.tr ve alt alanlarının tümü de dâhil, "Web Sitesi"), web uygulamaları ("Witz Uygulamaları") mobil uygulamaları ("Mobil Uygulamalar") ve ilgili hizmetlerine (topluca, "Hizmetler") erişim sağlamaları ve bunları kullanmaları ile bağlantılı olarak nasıl topladığımızı ve kullandığımızı açıklamaktadır.

Gizlilik Politikasının amacı, kişisel bilgilerinizi ne zaman, neden ve nasıl topladığımızı ve kullandığımızın yanı sıra, yasal haklarınızı size açıklamaktır. İşbu Gizlilik Politikasının bizimle yapmış olduğunuz herhangi bir sözleşmenin hükümlerini ya da ilgili veri koruma kanunları çerçevesinde sahip olabileceğiniz hakları geçersiz kılması amaçlanmamaktadır.

Hizmetlerimizden herhangi birine erişim sağlamadan ya da herhangi birini kullanmadan önce işbu politikayı okuyun ve kişisel bilgilerinize ilişkin uygulamalarımızı tam olarak anladığınızdan emin olun. Eğer işbu Gizlilik Politikasını okudunuz ve tam olarak anladınızsa ve uygulamalarımıza karşı çıkıyorsanız, bu web sitesi, uygulama ya da hizmetten derhal çıkmalı ve Hizmetlerimizden herhangi birini herhangi bir şekilde kullanmaktan kaçınmalı ya da kullanmaya son vermelisiniz. İşbu politikaya ilişkin herhangi bir sorunuz ya da kaygınız varsa, lütfen bizimle [email protected] adresinden temasa geçin.

2. HANGİ BİLGİLERİ TOPLUYORUZ?

2.1. Ziyaretçi ve Kullanıcı Bilgileri

Ziyaretçilerimiz ve Kullanıcılarımıza ait iki tür bilgi topluyoruz:

Bir Ziyaretçiye veya tanımlanmayan Kullanıcıya ait, bize verilen veya Hizmetleri kullanması vasıtasıyla otomatikman toplanan, tanımlanmayan ve tanımlanamayan bilgiler ("Kişisel Olmayan Bilgiler"). Bu tür Kişisel Olmayan Bilgiler, bilgilerin toplanmış olduğu Ziyaretçi veya Kullanıcıyı tanımlayabilmemize olanak vermez. Topladığımız Kişisel Olmayan Bilgiler ağırlıklı olarak, Ziyaretçiler ve Kullanıcıların Hizmetlerdeki göz atma ve tıklama faaliyetleri, oturum ısı haritaları ve kaydırmalar, Ziyaretçi veya Kullanıcının cihazına ilişkin tanımlayıcı olmayan bilgiler, işletim sistemi, internet tarayıcısı, ekran çözünürlüğü, dil ve klavye ayarları, internet servis sağlayıcısı, başvuran sayfalar/çıkış sayfaları, tarih/zaman damgaları vs. gibi teknik ve kümelenmiş kullanım bilgilerinden oluşur.

Kişiyi tanımlamak için kullanılan bilgiler, yani bir kişiyi tanımlayan veya makul bir çaba sonucunda bir kişinin tanımlanmasını sağlayan veya kişisel ya da hassas nitelikteki bilgiler ("Kişisel Bilgiler"). Topladığımız Kişisel Bilgiler ağırlıklı olarak irtibat bilgileri (ör. e-posta adresi veya telefon numarası), yalnızca Ücretli Hizmetlerin Kullanıcılarından toplanan fatura bilgileri (isim, fatura adresi, ödeme yöntemi ve işlem detayları), bir göz atma veya kullanım oturumuna ilişkin ayrıntılar (IP adresi, coğrafi konum ve/veya benzersiz aygıt tanımlayıcı), bağlantılı üçüncü taraf hesaplarına ilişkin ayrıntılar (örneğin bağlantılı bir PayPal, Google veya Facebook hesabının e-posta adresi veya kullanıcı adı), bize verilen taranmış kimlik belgeleri (örneğin nüfus kağıdı, ehliyet, pasaport veya resmi şirket tescil belgeleri), yazışmalar (Hizmetlerimiz vasıtasıyla veya Hizmetlerimiz için karşıya yüklenmiş olanlar da dâhil) ve Ziyaretçiler ve/veya Kullanıcılar tarafından Hizmetlere erişim sağlamaları ve/veya Hizmetleri kullanmaları vasıtasıyla bize verilen tüm diğer Kişisel Bilgilerden oluşur. Şüpheye mahal bırakmamak adına, Kişisel Bilgiler ile bağlantılı veya Kişisel Bilgilere bağlı herhangi bir Kişisel Olmayan Bilgi (örneğin, sunduğumuz Hizmetleri geliştirmek amacıyla), bu bağlantı veya bağ mevcut olduğu sürece tarafımızca Kişisel Bilgi addedilir ve Kişisel Bilgi gibi muamele görür.

2.2. Kullanıcı Sitesi Kullanıcısı Bilgileri

Ayrıca, Kullanıcılarımızın sitelerinin ve hizmetlerinin ziyaretçileri ve kullanıcılarına ("Kullanıcı Sitesi Kullanıcıları") ait benzer bilgileri de yalnızca Kullanıcılarımız için ve onlar adına toplayabiliriz.


2.3. Witz'e Yapılan İş Başvurularının Sahiplerine Ait Bilgiler

Ayrıca Witz'e iş başvurusunda bulunan kişiler ("Başvuru Sahipleri") tarafından https://www.witz.com.tr/ sayfasında yayınlanan açık pozisyonlardan herhangi birine e-posta ile veya başka bir yolla başvurdukları zaman bize verilen bilgileri de topluyoruz (aşağıda Madde 7'de ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde).

3 - BU BİLGİLERİ NASIL TOPLUYORUZ?

Kullandığımız iki ana yöntem bulunmaktadır:

Hizmetleri kullanmanız vasıtasıyla bilgi topluyoruz. Web Sitesine veya herhangi bir Kullanıcı Sitesine göz attığınız, bir Kullanıcı Hesabı oluşturduğunuz, Kullanıcı Sitenizi düzenlediğiniz ve bilgileri ve içerikleri karşıya yüklediğiniz ve/veya herhangi bir Witz Uygulamasını ve/veya Mobil Uygulamayı indirdiğiniz ve kullandığınız zaman, bunun farkındayız ve ister bağımsız olarak ister aşağıda Bölüm 8'de ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde "çerezlerin" ve diğer izleme teknolojilerinin kullanımı da dâhil olmak üzere, aşağıda Bölüm 9'da ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde üçüncü taraf hizmetlerinin yardımıyla genel olarak bu kullanımları, oturumları ve ilgili bilgileri bir araya getirecek, toplayacak ve kaydedeceğiz.

Bize kendi isteğinizle verdiğiniz bilgileri topluyoruz. Örneğin, Hizmetlerimize kaydolduğunuz, Facebook veya Google gibi üçüncü taraf hizmetleri vasıtasıyla Hizmetlerimize giriş yaptığınız, satın alma işlemleri gerçekleştirdiğiniz ve/veya alan adlarını tescil ettiğiniz, Hizmetlerimizden herhangi birini kullanırken bu tür Kişisel Bilgileri gönderdiğiniz veya karşıya yüklediğiniz ve/veya herhangi bir iletişim kanalından (örneğin Witz’in destek biletleri, e-posta) bizimle doğrudan irtibata geçtiğiniz zaman bize verdiğiniz bilgileri topluyoruz.

Ayrıca, aşağıda 8. Maddede belirtildiği üzere üçüncü taraf kaynaklardan da bilgi topluyoruz.

4. BU BİLGİLERİ NEDEN TOPLUYORUZ?

Bu tür Kişisel Olmayan ve Kişisel Bilgileri şu amaçlar doğrultusunda topluyoruz:

 • Hizmetleri sağlamak ve çalıştırmak için
 • Ziyaretçiler ve Kullanıcıların ortak veya kişisel tercihleri, deneyimleri ve sorunları esasında Hizmetlerimizi daha da geliştirmek, özelleştirmek ve iyileştirmek için
 • Kullanıcılarımıza kesintisiz müşteri desteği ve teknik destek sağlamak için
 • Hizmetlere ilişkin genel veya kişiselleştirilmiş bildirimler ve promosyon iletileri ile Ziyaretçilerimiz ve Kullanıcılarımıza ulaşabilmek için (aşağıda Madde 10'da ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde)
 • Bazı yarışmalar, etkinlikler ve promosyonlara olanak ve destek sağlamak ve bunları sunmak, katılımcıların uygunluğunu belirlemek, performanslarını izlemek, kazananlarla irtibata geçmek ve ödüller ile hakları vermek için
 • Bizim veya iş ortaklarımızın ilgili hizmetlerimizi sağlamak ve geliştirmek için kullanabileceği kümelenmiş istatistiksel veriler ve diğer kümelenmiş ve/veya çıkarılmış Kişisel Olmayan Bilgiler oluşturmak için
 • Veri güvenliği ve sahteciliği önleme kabiliyetlerimizi artırmak için
 • İş Başvurusu Sahiplerinin Witz'te çalışmak üzere adaylığını değerlendirmek için (aşağıda Madde 7'de ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde) ve
 • Tüm ilgili kanunlar ve yönetmeliklere uymak için

Şu konularda tatmin olduğumuz takdirde Kişisel Bilgilerinizi yalnızca 4. Maddede belirtilen amaçlar doğrultusunda kullanacağız:

 • Kişisel Bilgilerinizi kullanmamız sizinle aramızdaki bir sözleşmeyi icra etmek ya da sizinle bir sözleşme akdetmek için gerekli işlemleri gerçekleştirmek için gerekli ise (örneğin size bir web sitesi oluşturucu sağlamak, size müşteri desteği ve teknik destek sağlamak için) veya
 • Kişisel Bilgileri kullanmamız ilgili herhangi bir yasa ya da yönetmelik uyarınca bir yükümlülüğü yerine getirmek için gerekli ise veya
 • Kişisel Bilgileri kullanmamız bir şirket olarak meşru menfaatlerimizi desteklemek için gerekli ise (örneğin kullanıcı trendlerini tanımlayarak Hizmetlerimizi, Witz kampanyalarının etkinliğini sürdürmek ve geliştirmek ve teknik sorunları tanımlamak için), yeter ki her zaman orantılı bir şekilde yapılsın ve gizlilik haklarınız gözetilsin.
 • Hizmetlerimizi 18 yaşından küçük çocukların kullanmasına izin verilmez. 18 yaşından küçük hiç kimse bize herhangi bir Hizmetimiz vasıtasıyla hiçbir Kişisel Bilgi vermemelidir. 18 yaşından küçük çocuklardan Kişisel Bilgileri bilerek toplamıyoruz. Ebeveynler ve vasiler çocuklarının faaliyetlerini her zaman denetlemelidir.

5 - BİLGİLERİNİZİ NEREDE SAKLIYORUZ

Witz Ziyaretçileri, Witz Kullanıcıları ve Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarının Kişisel Bilgileri, Witz ve Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa (Litvanya, Almanya ve Ukrayna da dâhil) ve Hizmetlerimizin uygun bir şekilde sunulması için gerektiğinde ve/veya kanunlarca zorunlu tutulduğu takdirde, diğer yetki alanlarındaki yetkili iştiraklerimiz ve hizmet sağlayıcılarımız tarafından tutulabilir, işlenebilir ve saklanabilir (aşağıda ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde).

Witz'e Yapılan İş Başvurusu Sahiplerinin Bilgileri Türkiye'de, başvurulan pozisyonun bulunduğu yerde/yerlerde ve gerektiğinde Üçüncü Taraf Hizmetlerimiz tarafından sağlanan güvenli bulut depolama alanlarında tutulacak, işlenecek ve saklanacaktır.

Witz Yazılım ve Teknoloji Hizmetleri Ltd. Şirketinin merkezi, Avrupa Komisyonu tarafından AB Üye Ülkeleri sakinlerinin Kişisel Bilgileri için yeterli bir koruma düzeyi sunduğu öngörülen Türkiye'de bulunmaktadır. 

Witz adına Kişisel Bilgilerinizi saklayan ve işleyen Witz iştirakleri ve hizmet sağlayıcılarının her biri, endüstri standartlarına uygun olarak ve yetki alanlarında geçerli daha düşük düzeydeki kanuni şartlara bakılmaksızın bu bilgileri koruma ve emniyet altına almaya sözleşme hükümleri ile mecburdur.

5.1.

AB-ABD Gizlilik Kalkanı ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı İfşası

Witz.com.tr, AB-ABD Gizlilik Kalkanı Çerçevesine ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı Çerçevesine katılmıştır ve bu Çerçeveye bağlı kaldığını onaylamıştır. Witz.com.tr, Gizlilik Kalkanı Çerçevesine güvenerek kendisine verilen ve Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerinden ve İsviçre’den elde edilen tüm Kişisel Bilgileri bu Çerçevenin ilgili İlkelerine tabi tutma ilkesine bağlı kalmaktadır. Gizlilik Kalkanı Çerçevesi hakkında daha fazla bilgi almak için ABD Ticaret Bakanlığının Gizlilik Kalkanı Listesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Witz.com.tr elde ettiği Kişisel Bilgileri ak hareket eden bir üçüncü tarafa bilahare aktarmaktadır. Witz.com.tr, başkalarına aktarım yükümlülüğü hükümleri de dâhil, AB'den elde ettiği Kişisel Bilgileri başkalarına tüm aktarımlarında Gizlilik Kalkanı İlkelerine bağlı kalmaktadır.

 

Gizlilik Kalkanı Çerçevesi uyarınca elde edilen veya aktarılan bilgilere ilişkin olarak, Witz.com.tr ABD Federal Ticaret Komisyonunun (FTC) düzenleme yetkilerine tabidir.Ulusal güvenlik ve hukuki yaptırım gerekliliklerini karşılamak da dâhil olmak üzere, Witz.com.tr’un belli durumlarda yetkili makamların yasal taleplerine yanıt olarak Kişisel Bilgileri ifşa etmesi talep edilebilir ve yerel veri koruma kanunlarınca izin verildiği durumlarda Witz.com.tr bunu yapacaktır.

Eğer tatmin edici bir şekilde ele almış olmadığımız, çözümlenmemiş bir gizlilik veya bilgi kullanımı sorununuz varsa, lütfen https://feedback-form.truste.com/watchdog/request adresinden (ücretsiz olarak) ABD'de bulunan üçüncü taraf anlaşmazlık çözüm sağlayıcımız ile irtibata geçiniz. 

Gizlilik Kalkanı web sitesinde ayrıntılı olarak açıklanan belli koşullar altında, diğer anlaşmazlık çözümü prosedürleri tamamlandığı zaman bağlayıcı tahkim başvurusunda bulunabilirsiniz.

Talep edilmesi halinde, Witz size Kkişisel Bbilgilerinizi saklayıp saklamadığımız konusunda bilgi verecektir. “GDPR: Witz Hesap Bilgilerinizi Almak” ve “GDPR: Witz Hesabınızı Kalıcı Olarak Silmek” başlıklı Yardım Merkezi makalelerinde verilen talimatları uygulayarak Kişisel Bilgilerinize erişim sağlayabilir, bilgilerinizi düzeltebilir veya bu bilgilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz. Talebinize yerel kanunlarda belirtilen süre ya da makul bir süre içerisinde yanıt vereceğiz.

Witz hesabınızı kalıcı olarak silmenin Witz’in veritabanlarında yer alan tüm bilgileri sileceğini lütfen unutmayın. Bu işlem tamamlandıktan sonra Witz Hizmetlerinden hiçbirini artık kullanamazsınız; Kullanıcı Hesabınız ve tüm bilgileri kalıcı olarak kaldırılacak ve Witz ileride hesabınızı geri yükleyemeyecek ve bilgilerinizi geri getiremeyecektir. Eğer ileride Witz Destek ile temasa geçerseniz, sistem hesabınızı tanımayacak ve Destek görevlileri silinen hesabı bulamayacaktır.

5.2.

Veri Yerelleştirme Yükümlülükleri: Eğer "veri yerelleştirme" veya "verilerin fiziksel ve coğrafi konumu" yükümlülüklerinin getirildiği (yani bir yetki alanındaki sakinlerin Kişisel Bilgilerinin o yetki alanının sınırları dâhilinde tutulmasını gerektiren) bir yetki alanında ikamet ediyorsanız ve biz bu durum dikkatimize sunulursa, bu yönde yasal bir yükümlülüğümüz bulunduğu takdirde, Kişisel Bilgilerinizi o sınırlar dâhilinde tutabiliriz. Bunu yaparken, yukarıda açıklandığı üzere Amerika Birleşik Devletleri de dâhil, Kişisel Bilgilerinizi başka bir yerde toplamaya, saklamaya ve kullanmaya devam edebileceğimizi kabul ediyorsunuz.

5 - BİLGİLERİNİZİ NEREDE SAKLIYORUZ?

Witz Ziyaretçileri, Witz Kullanıcıları ve Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarının Kişisel Bilgileri, Witz ve Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa (Litvanya, Almanya ve Ukrayna da dâhil), Türkiye ve Hizmetlerimizin uygun bir şekilde sunulması için gerektiğinde ve/veya kanunlarca zorunlu tutulduğu takdirde, diğer yetki alanlarındaki yetkili iştiraklerimiz ve hizmet sağlayıcılarımız tarafından tutulabilir, işlenebilir ve saklanabilir (aşağıda ayrıntılı olarak açıklandığı şekilde).

Witz'e Yapılan İş Başvurusu Sahiplerinin Bilgileri Türkiye'de, başvurulan pozisyonun bulunduğu yerde/yerlerde ve gerektiğinde Üçüncü Taraf Hizmetlerimiz tarafından sağlanan güvenli bulut depolama alanlarında tutulacak, işlenecek ve saklanacaktır.

Witz Yazılım Teknolojileri Ltd. şirketinin merkezi, Avrupa Komisyonu tarafından AB Üye Ülkeleri sakinlerinin Kişisel Bilgileri için yeterli bir koruma düzeyi sunduğu öngörülen Türkiye'de bulunmaktadır. 

Witz adına Kişisel Bilgilerinizi saklayan ve işleyen Witz iştirakleri ve hizmet sağlayıcılarının her biri, endüstri standartlarına uygun olarak ve yetki alanlarında geçerli daha düşük düzeydeki kanuni şartlara bakılmaksızın bu bilgileri koruma ve emniyet altına almaya sözleşme hükümleri ile mecburdur.

5.1.

AB-ABD Gizlilik Kalkanı ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı İfşası

Witz.com.tr, AB-ABD Gizlilik Kalkanı Çerçevesine ve İsviçre-ABD Gizlilik Kalkanı Çerçevesine katılmıştır ve bu Çerçeveye bağlı kaldığını onaylamıştır. Witz.com.tr, Gizlilik Kalkanı Çerçevesine güvenerek kendisine verilen ve Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerinden ve İsviçre’den elde edilen tüm Kişisel Bilgileri bu Çerçevenin ilgili İlkelerine tabi tutma ilkesine bağlı kalmaktadır. Gizlilik Kalkanı Çerçevesi hakkında daha fazla bilgi almak için ABD Ticaret Bakanlığının Gizlilik Kalkanı Listesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Witz.com.tr elde ettiği Kişisel Bilgileri ak hareket eden bir üçüncü tarafa bilahare aktarmaktadır. Witz.com.tr, başkalarına aktarım yükümlülüğü hükümleri de dâhil, AB'den elde ettiği Kişisel Bilgileri başkalarına tüm aktarımlarında Gizlilik Kalkanı İlkelerine bağlı kalmaktadır.

Gizlilik Kalkanı Çerçevesi uyarınca elde edilen veya aktarılan bilgilere ilişkin olarak, Witz.com.tr ABD Federal Ticaret Komisyonunun (FTC) düzenleme yetkilerine tabidir.Ulusal güvenlik ve hukuki yaptırım gerekliliklerini karşılamak da dâhil olmak üzere, Witz.com.tr’un belli durumlarda yetkili makamların yasal taleplerine yanıt olarak Kişisel Bilgileri ifşa etmesi talep edilebilir ve yerel veri koruma kanunlarınca izin verildiği durumlarda Witz.com.tr bunu yapacaktır.

Eğer tatmin edici bir şekilde ele almış olmadığımız, çözümlenmemiş bir gizlilik veya bilgi kullanımı sorununuz varsa, lütfen https://feedback-form.truste.com/watchdog/request adresinden (ücretsiz olarak) ABD'de bulunan üçüncü taraf anlaşmazlık çözüm sağlayıcımız ile irtibata geçiniz. 

Gizlilik Kalkanı web sitesinde ayrıntılı olarak açıklanan belli koşullar altında, diğer anlaşmazlık çözümü prosedürleri tamamlandığı zaman bağlayıcı tahkim başvurusunda bulunabilirsiniz.

Talep edilmesi halinde, Witz size Kkişisel Bbilgilerinizi saklayıp saklamadığımız konusunda bilgi verecektir. “GDPR: Witz Hesap Bilgilerinizi Almak” ve “GDPR: Witz Hesabınızı Kalıcı Olarak Silmek” başlıklı Yardım Merkezi makalelerinde verilen talimatları uygulayarak Kişisel Bilgilerinize erişim sağlayabilir, bilgilerinizi düzeltebilir veya bu bilgilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz. Talebinize yerel kanunlarda belirtilen süre ya da makul bir süre içerisinde yanıt vereceğiz.

Witz hesabınızı kalıcı olarak silmenin Witz’in veritabanlarında yer alan tüm bilgileri sileceğini lütfen unutmayın. Bu işlem tamamlandıktan sonra Witz Hizmetlerinden hiçbirini artık kullanamazsınız; Kullanıcı Hesabınız ve tüm bilgileri kalıcı olarak kaldırılacak ve Witz ileride hesabınızı geri yükleyemeyecek ve bilgilerinizi geri getiremeyecektir. Eğer ileride Witz Destek ile temasa geçerseniz, sistem hesabınızı tanımayacak ve Destek görevlileri silinen hesabı bulamayacaktır.

5.2.

Veri Yerelleştirme Yükümlülükleri: Eğer "veri yerelleştirme" veya "verilerin fiziksel ve coğrafi konumu" yükümlülüklerinin getirildiği (yani bir yetki alanındaki sakinlerin Kişisel Bilgilerinin o yetki alanının sınırları dâhilinde tutulmasını gerektiren) bir yetki alanında ikamet ediyorsanız ve biz bu durum dikkatimize sunulursa, bu yönde yasal bir yükümlülüğümüz bulunduğu takdirde, Kişisel Bilgilerinizi o sınırlar dâhilinde tutabiliriz.

Bunu yaparken, yukarıda açıklandığı üzere Amerika Birleşik Devletleri de dâhil, Kişisel Bilgilerinizi başka bir yerde toplamaya, saklamaya ve kullanmaya devam edebileceğimizi kabul ediyorsunuz.

6 - KULLANICI SİTESİ KULLANICISI BİLGİLERİ

Witz, Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarına ait bazı Kişisel Olmayan ve Kişisel Bilgileri ("Kullanıcı Sitesi Kullanıcısı Bilgileri") yalnızca Kullanıcılarımız adına ve Kullanıcılarımızın talimatıyla toplayabilir, saklayabilir ve işleyebilir. Örneğin Kullanıcılarımızın her biri, Gmail gibi üçüncü taraf hizmetlerinden kişilerini içe aktarabilir veya kendi Kullanıcı Siteleri vasıtasıyla kişileri diğer bir şekilde toplayabilir ve yönetebilir. Bunun üzerine bu kişiler Kullanıcı adına Witz'te depolanır.

Bu amaçlar doğrultusunda, Witz bu Kullanıcı Sitesi Kullanıcısı Bilgileri için "Denetleyici" değil de "İşlemci" (büyük harfle başlayan her iki terimin de Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliğinde tanımlandığı üzere) hizmetini görmektedir ve addedilecektir. Bu Kullanıcı Sitelerini denetleyen ve işleten Kullanıcılar bu Kullanıcı Sitesi Kullanıcısı Bilgilerinin "Denetleyicileri" olarak addedilecektir ve ilgili tüm yetki alanlarındaki tüm gizlilik ve veri koruma kanunları da dâhil, bu Kullanıcı Sitesi Kullanıcısı Bilgileri bilgilerinin toplanması ve denetlenmesi konusunda geçerli tüm kanunlar ve yönetmeliklere uymaktan sorumludur.

Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınızın Kişisel Bilgilerinin güvenliği, bütünlüğü ve yetkili kullanımı ve bu bilgilerin toplanması ve kullanılması için gereken onaylarla izinleri almak ve her türlü adil bilgi işleme bildirimlerini yapmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Witz Kullanıcılara veya Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarına hukuki danışmanlık sağlayamaz, ancak tüm Kullanıcıların kendi Kullanıcı Sitelerinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler uyarınca açık ve kapsamlı gizlilik politikaları yayınlamalarını ve bulundurmalarını ve tüm Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarının bu politikaları dikkatle okumalarını ve kabul ettiklerinden emin olmalarını öneririz. Kullanıcı Sitesi Kullanıcısı Bilgilerinin Witz tarafından nasıl muamele göreceği konusunda daha fazla bilgi için (ki bu bilgiler Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınıza sağladığınız özel bildirim ve/veya Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınızdan aldığınız onay için önemli olabilir), aşağıdaki Madde 812 ve 13'e bakabilirsiniz.

Eğer Kullanıcılarımızdan herhangi birinin bir Ziyaretçisi, Kullanıcısı veya müşterisi iseniz lütfen bu paragrafı okuyun: Witz'in Kişisel Bilgilerini işlediği bireysel Kullanıcı Sitesi Kullanıcıları ile doğrudan hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Eğer Kullanıcılarımızdan herhangi birinin bir Ziyaretçisi, Kullanıcısı veya müşterisi iseniz ve Kişisel Bilgilerinize ilişkin herhangi bir talepte bulunmak veya soru sormak isterseniz, lütfen o Kullanıcı/Kullanıcılar ile doğrudan irtibata geçin. Örneğin, Witz tarafından Kullanıcıları adına işlenen hatalı bilgilere erişim sağlamak, bu bilgileri düzeltmek, değiştirmek veya silmek isterseniz, lütfen talebinizi (bu verilerin "Denetleyicisi" olan) ilgili Kullanıcıya yöneltin. Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarına ait herhangi bir Kişisel Bilgiyi kaldırmamız talep edildiği takdirde, bu talebe otuz (30) gün içerisinde yanıt vereceğiz. Kullanıcımız tarafından bize aksi yönde bir talimat verilmedikçe, ona ait Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarının Kişisel Bilgilerini aşağıda Madde 12'de belirtilen süre zarfında muhafaza edeceğiz.

7 - WITZ İŞ BAŞVURULARI

Witz, tüm vasıflı Başvuru Sahiplerinin Web Sitemizdeki ilgili İş Başvuru Formu ile veya tarafımızca sağlanan diğer yollardan irtibat bilgilerini ve CV'sini ("Başvuru Sahiplerinin Bilgileri") göndererek https://www.witz.com.tr/jobs sayfasında yayınlanan açık pozisyonlardan herhangi birine başvurmasını memnuniyetle karşılamaktadır. Başvuru Sahiplerimiz için gizlilik ve sır saklamanın çok önemli olduğunu biliyoruz ve Başvuru Sahiplerinin Bilgilerini gizli tutmaya ve yalnızca Witz'in şirket içi işe alma amaçları (Başvuru Sahiplerini tanımlamak, başvurularını değerlendirmek, işe alma ve istihdam kararlarını almak ve Başvuru Sahipleri ile telefonla veya yazılı olarak irtibat kurmak da dâhil) doğrultusunda kullanma ilkesine bağlı kalmaktayız.

 

Witz'in kendisine verilen Başvuru Sahibi Bilgilerini başvurulan pozisyon doldurulduktan veya kapandıktan sonra da en fazla iki yıl muhafaza edebileceğini lütfen dikkate alınız. Bunun yapılmasının sebebi Başvuru Sahiplerini Witz'teki başka pozisyonlar ve fırsatlar için tekrar değerlendirebilmemiz, Başvuru Sahibi Bilgilerini gelecekte onlar tarafından yapılacak başvurular için referans olarak kullanabilmemiz ve eğer Başvuru Sahibi işe alınırsa. Witz'teki işine ilişkin ek istihdam ve iş amaçları içindir. Eğer Başvuru Sahibi Bilgilerinizi Witz'e daha önce gönderdiyseniz ve şimdi bu bilgilere erişim sağlamak, güncellemek veya Witz'in sistemlerinden sildirmek istiyorsanız, bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

8 - KİŞİSEL BİLGİLERİN ÜÇÜNCÜ TARAFLARLA PAYLAŞILMASI

Witz Kişisel Bilgilerinizi üçüncü taraflarla yalnızca aşağıdaki şekillerde ve durumlarda paylaşabilir (veya diğer bir şekilde bu bilgilere erişim sağlamalarına izin verebilir):

8.1. Üçüncü Taraf Hizmetleri:

Witz, sundukları hizmetler ve çözümler kendi hizmetlerimiz ve çözümlerimizi tamamlayan, kolaylaştıran ve destekleyen birtakım seçkin hizmet sağlayıcıları ile ortaklık yapmaktadır. Bu hizmetler ve çözümler arasında barındırma ve sunucu barındırma hizmetleri, iletişim ve içerim dağıtım ağları (CDN), veri güvenliği ve siber güvenlik hizmetleri, faturalandırma ve ödeme işleme hizmetler, alan adı tescil işlemleri, sahteciliği algılama ve önleme hizmetleri, web analizi, e-posta dağıtım ve izleme hizmetleri, oturum kayıt ve uzaktan erişim hizmetleri, performans ölçümü, veri optimizasyonu ve pazarlama hizmetleri, içerik sağlayıcıları ve bizim hukuki danışmanlarımız ve mali müşavirlerimiz (topluca, "Üçüncü Taraf Hizmeti/Hizmetleri") bulunmaktadır.

Bu Üçüncü Taraf Hizmetleri Ziyaretçilerimizin ve Kullanıcılarımızın Kişisel Bilgileri ve/veya Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarının Kişisel Bilgilerini, her birinin Hizmetlerimiz ve işimizin kolaylaştırılması ve desteklenmesindeki belirgin rolleri ve amaçlarına bağlı olarak, tamamen veya kısmen alabilir veya bu bilgilere diğer bir şekilde erişim sağlayabilir ve yalnızca bu amaçlar doğrultusunda kullanabilir.

Her ne kadar Hizmetlerimiz başka web sitelerine ve hizmetlere bağlantılar içeriyor olabilse de, bu web sitelerinin ve hizmetlerin gizlilik uygulamalarından sorumlu olmadığımızı dikkate alınız ve Hizmetlerimizi terk ettiğiniz zaman uyanık olmanızı ve ziyaret ettiğiniz her bir web sitesi ve hizmetin ve tüm web siteleri ve hizmetlerin gizlilik beyanlarını Kişisel Bilgilerinizi vermeden önce okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. İşbu Gizlilik Politikası bu tür bağlantı verilen üçüncü taraf web siteleri ve hizmetleri için geçerli değildir.

Witz Gizlilik Kalkanı çerçevesinde elde ettiği Kişisel Bilgilerden sorumludur ve bu kişisel bilgileri Gizlilik Kalkanı İlkelerinde tanımlanan şekilde bilahare bir üçüncü tarafa aktarmaktadır. Özellikle de, Witz zarara yol açan olaydan sorumlu olmadığını kanıtlamadıkça, kendi adına Kişisel Bilgileri işlemek için görevlendirdiği üçüncü taraf temsilciler bu görevi İlkelerle bağdaşmayan bir şekilde yerine getirdikleri takdirde, Witz Gizlilik Kalkanı İlkeleri çerçevesinde sorumlu ve yükümlü kalacaktır.

8.2.Yasaların Uygulaması, Yasal Talepler ve Görevler:

Yerel veri koruma kanunlarınca izin verilen durumlarda, Witz bir mahkeme celbi, yasal takip, arama emri veya mahkeme emri gibi yasal bir talep uyarınca veya ilgili kanunların bizi zorunlu tuttuğuna iyi niyetle inandığımız takdirde ilgili kanunlar uyarınca, size haber vererek veya vermeden Kişisel Bilgilerinizi ifşa edebilir veya diğer bir şekilde başkalarının Kişisel Bilgilerinize erişim sağlamalarına izin verebilir.

8.3. Hakların ve Güvenliğin Korunması:

Bunu yapmanın Witz'in, Kullanıcılarımızdan birinin, bir Kullanıcı Sitesi Kullanıcısının veya genel halktan birinin hakları, mülkleri veya kişisel güvenliğini koruyacağına iyi niyetle inandığımız takdirde, Witz, size haber vererek veya vermeden Kişisel Bilgilerinizi paylaşabilir.

8.4. Sosyal Medya Özellikleri ve Çerçeveli Sayfalar:

Hizmetlerimiz "Facebook ile Bağlan" veya "Google ile Giriş Yap" özellikleri, "Facebook Beğen" butonu, "Bunu Paylaş" butonu ve diğer etkileşimli mini programlar gibi bazı Sosyal Medya özellikleri ve pencere öğeleri, tek seferlik oturum açma özellikleri ("Sosyal Medya Özellikleri") içermektedir. Bu Sosyal Medya Özellikleri, IP adresiniz ve Web Sitemizde hangi sayfayı ziyaret ettiğiniz gibi bilgileri toplayabilir ve düzgün çalışmalarına olanak vermek için bir çerez yerleştirebilir. Sosyal Medya Özellikleri bir üçüncü tarafça veya doğrudan Hizmetlerimiz üzerinde barındırılmaktadır. Bu tür üçüncü taraflarla etkileşimleriniz bizim değil, onların politikalarına tabidir.

Hizmetler ayrıca, Web Sitemiz ve Hizmetlerimizin görünümü ve hissi muhafaza edilirken Üçüncü Taraf Hizmetleri ve diğer taraflara ve diğer taraflardan içerik sağlamak için, örneğin sayfa çerçeveleme teknikleri ("Çerçeveler") vasıtasıyla Kişisel Bilgilerinizi üçüncü taraflarla doğrudan paylaşmanıza olanak verebilir. Bu tür Çerçeveler vasıtasıyla herhangi bir Kişisel Bilgiyi etkileşmeyi veya paylaşmayı seçerseniz, gerçekte bu bilgiyi bize değil, üçüncü taraflara sağladığınızı ve üçüncü tarafların Sosyal Medya Özellikleri ile yapılan bu etkileşimlerin ve paylaşımların da bizim değil, bu üçüncü tarafların politikalarına tabi olduğunu lütfen dikkate alınız.

8.5. Uygulama Marketi Geliştiricileri:

Uygulama Marketi programımızın bir parçası olarak, üçüncü taraf geliştiricilerin ("Üçüncü Taraf Geliştirici/Geliştiriciler") Witz ile bağlantılı olarak Witz Uygulama Marketi vasıtasıyla kendi uygulamalarını ("Üçüncü Taraf Uygulaması/Uygulamaları") geliştirmelerine ve sunmalarına izin veriyoruz. Her bir Üçüncü Taraf Geliştirici, diğerlerinin yanında sizin ve/veya Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınızın kendilerine veya bize sağladığı Kişisel Olmayan ve Kişisel Bilgilere nasıl erişim sağlayabileceği, bu bilgileri nasıl saklayabileceği ve kullanabileceği konusunda kısıtlamalar içeren Witz Uygulama Marketi - Ortaklık Programı Anlaşmasına bağlıdır.

Bir Üçüncü Taraf Uygulamasının beraberindeki gizlilik politikasını incelemenizi ve Üçüncü Taraf Uygulamasını maya ve kullanmaya karar vermeden önce ihtiyaç duyabileceğiniz açıklamaları Üçüncü Taraf Geliştiricilerine sormanızı şiddetle tavsiye ederiz. Witz Üçüncü Taraf Geliştiricilerinin eylemleri ve politikalarını denetlememektedir ve bu eylemler ve politikalardan sorumlu değildir ve herhangi bir Üçüncü Taraf Uygulamasını kullanmanızın riski size aittir.

8.6. WitzHive API

Belli Witz Uygulamalarını ve/veya Üçüncü Taraf Uygulamalarını kurarak, bu uygulamaların sağlayıcılarının "WitzHive" API vasıtasıyla size ve/veya Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınıza ait bazı Kişisel Olmayan ve Kişisel Bilgileri paylaşmalarına ve/veya bu bilgilere erişim sağlamalarına izin verirsiniz. Bu bilgiler arasında, diğerlerinin yanında, saklanan ve sonrasında Kullanıcı Hesabınız vasıtasıyla erişilebilen irtibat bilgileri, iletiler, iş uygulamaları ve Hizmetlerdeki ve/veya Kullanıcı Sitesindeki bazı faaliyetler bulunmaktadır. WitzHive API vasıtasıyla toplanabilecek ve paylaşılabilecek Kişisel Bilgiler hakkında daha fazla bilgi için, Witz Uygulama Marketi Kullanım Koşullarına bakabilirsiniz.

Sizin ve Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınızın gizliliğini daha fazla koruyabilmek için, tüm Üçüncü Taraf Geliştiricilerin farklı Kullanıcı Siteleri ve Hizmetlerinden toplanan Kişisel Bilgileri birleştirmelerini ve bir Kullanıcı Sitesi ya da Hizmetlerinin amaçları doğrultusunda o Kullanıcı Sitesi ya da Hizmetlerinde kurulmuş olan diğer Uygulamalar haricinde Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarının Kişisel Bilgilerini paylaşmalarını yasaklıyoruz. Bununla beraber, Witz kendi Hizmetlerini sağlamak ve geliştirmek için gerektiğinde farklı Kullanıcı Sitelerinden WitzHive API vasıtasıyla toplanan ve saklanan bilgilere erişim sağlayabilir ve bu bilgileri kullanabilir.

Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınızı WitzHive API vasıtasıyla Kişisel Bilgilerinin toplanması, işlenmesi ve kullanılması konusunda bilgilendirmek ve sizin adınıza Kişisel Bilgilerinin Witz’e iletileceği ve Witz tarafından işleneceğini bildirmek münferiden sizin sorumluluğunuzdadır.

Kişisel Bilgilerin WitzHive API vasıtasıyla toplanmasını veya paylaşılmasını önlemek için, ya Kullanıcı Sitenizde Uygulama kurmaktan kaçınmanız, kurduğunuz Uygulamalara verilen izinleri iptal etmeniz, ya da hiç uğraşmadan bu Uygulamaları kaldırmanız gerekir. Bununla beraber, daha önce kurulmuş olan Uygulamaların kaldırılmadan önce toplanmış bazı bilgileri saklayabileceğini dikkate almanız gerekir; dolayısıyla, eğer bu bilgilerin silinmesini isterseniz, Wirz veya Üçüncü Taraf Geliştirici ile doğrudan irtibata geçmenizi ve bilgileri silmelerini talep etmenizi öneririz.

8.7. Witz Bağlı Kuruluşları ve İştirakleri:

İşbu Gizlilik Politikasında açıklanan amaçlar doğrultusunda, Kişisel Bilgileri şirketler topluluğumuz dâhilinde paylaşabiliriz. Örneğin, Kişisel Bilgilerinizi ABD merkezli bağlı kuruluşumuz Witz Yazılım Teknolojiler Ltd Şti. ile Hizmetlerimizin kolaylaştırılması ve size (ve Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınıza) sağlanması sürecince paylaşabiliriz. Buna ek olarak, Witz'in veya bağlı kuruluşlarından herhangi birinin kontrolünde bir birleşme, satın alma veya esasen varlıklarının tümünün satın alınması da dâhil herhangi bir değişim gerçekleştiği takdirde, Kişisel Bilgileriniz bu olaya dâhil olan taraflarla da paylaşılabilir. Kontroldeki bu değişimin bizde saklanmakta olan Kişisel Bilgilerinizi bariz bir şekilde etkileyebileceğini düşündüğümüz takdirde, bu olaya ve Kişisel Bilgilerinize ilişkin olarak sahip olduğunuz seçeneklere dair sizi e-posta yoluyla ve/veya Web Sitemizde kolayca görünen bir bildiri vasıtasıyla bilgilendireceğiz.

Avrupa Birliği ve İsviçre'de bulunan Witz iştirakleri ve bağlı kuruluşlarının Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Witz'in bağlı kuruluşları ile Kişisel Bilgileri paylaşması konusunda AB-ABD ve ABD-İsviçre Gizlilik Kalkanı çerçevelerine uyulmaktadır.

Açıkça belirtmek gerekirse, yasal bir zorunluluğumuz bulunduğu takdirde, vereceğiniz açık bir onayın ardından Witz yukarıda açıklananlar haricindeki başka şekillerde de Kişisel Bilgilerinizi paylaşabilir. Ayrıca, başkaca bir onay gerekmeksizin Witz, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Kişisel Olmayan Bilgileri aktarabilir, paylaşabilir, ifşa edebilir veya diğer bir şekilde kullanabilir.

9. Çerezler ve Diğer izleme teknolojilerinin kullanımı

Witz, pazarlama, analiz ve teknoloji ortakları ile beraber, bazı gözleme ve izleme teknolojileri (örneğin çerezler, işaretçiler, pikseller, etiketler ve betikler) kullanmaktadır. Bu teknolojiler Hizmetlerimizi kesintisiz bir şekilde sürdürmek, sağlamak ve geliştirmek için ve Kullanıcılarımız ile onların Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sağlamak için kullanılmaktadır. Örneğin, bu teknolojiler sayesinde, Kullanıcılarımızın tercihlerini ve kimlik doğrulaması yapılmış oturumları sürdürebiliyor ve izleyebiliyor, Hizmetlerimizi daha güvenli hale getirebiliyor, teknik sorunları, kullanıcı trendlerini ve kampanyaların etkinliğini tanımlayabiliyor, Hizmetlerimizin genel performansını izleyebiliyor ve artırabiliyoruz.

Çerez yerleştiren veya Hizmetlerimiz vasıtasıyla diğer izleme teknolojilerini kullanan Üçüncü Taraf Hizmetlerinin nasıl bilgi topladıkları ve bu bilgileri nasıl sakladıklarına ilişkin kendi politikaları olabileceğini lütfen dikkate alınız. Bu uygulamalar Gizlilik Politikamızın kapsamında değildir ve bunlar üzerinde herhangi bir denetimimiz bulunmamaktadır.

Çerezler: Bu teknolojilerden bazılarının düzgün çalışabilmesi için, küçük bir veri dosyasının ("çerez") cihazınıza indirilmesi ve orada depolanması gerekir. Varsayılan olarak, oturum ve kullanıcı kimliği doğrulama, güvenlik, Kullanıcının tercihlerini saklamak (ör. varsayılan dil ve ayarlara ilişkin), bağlantı kararlılığı (ör. karşıya medya yüklemek, e-Ticaret özelliklerini kullanmak için vs.) hizmetlerimizin performansını ve pazarlama kampanyalarını izlemek ve Hizmetlerimizi genel anlamda sağlamak ve geliştirmek için bazı kalıcı çerezler kullanıyoruz.

Çerezleri silmek veya engellemek isterseniz, çerezlerin depolandığı dosyanın veya dizinin konumunu nasıl bulabileceğiniz konusundaki talimatlar için internet tarayıcınızın yardım ve destek bölümüne bakabilirsiniz. Çerezleri silme ve denetleme konusundaki bilgiler ayrıca www.AboutCookie.org web sitesinde de mevcuttur (bu web sitesinin Witz tarafından sağlanmadığını ve bu nedenle doğruluğu, eksiksizliği ve elverişliliği konusunda garanti veremeyeceğimizi lütfen dikkate alınız).

Çerezlerimizi silmenin veya gelecekteki çerezleri veya izleme teknolojilerini devre dışı bırakmanın Hizmetlerimizin bazı alanlarına veya özelliklerine erişim sağlamanızı engelleyebileceğini veya kullanıcı deneyiminizi diğer bir şekilde olumsuz etkileyebileceğini lütfen dikkate alınız.

Açık Gifler: Biz ve bazı Üçüncü Taraf Hizmetleri, Hizmetlerimizin etkinliğini ve performansını ölçerek Hizmetlerimizi gerek bizim geliştirmemize, gerekse de Üçüncü Taraf Hizmetlerinin geliştirmesine olanak veren ve açık gifler (Web İşaretçileri/Web Böcekleri olarak da bilinir) olarak adlandırılan bir yazılım teknolojisini kullanabiliriz. Açık gifler işlev açısından çerezlere benzer, benzersiz bir tanımlayıcıya sahip küçük grafiklerdir, ancak bunlar cihazınızda depolanmak yerine Hizmetlerimiz içerisinde gömülüdür.

Flash ve HTML5: Biz ve bazı Üçüncü Taraf Hizmetleri ayrıca "Flash çerezleri" ve "HTML5" olarak bilinen bazı izleme teknolojilerini de, ağırlıklı olarak reklam amaçları doğrultusunda kullanabiliriz. Çeşitli tarayıcılar bu teknolojilerin kaldırılması veya engellenmesi için kendi yönetim araçlarını sunabilirler. Flash çerezlerini yönetme konusunda daha fazla bilgi web sitesinde mevcuttur (bu web sitesinin Witz tarafından sağlanmadığını ve bu nedenle doğruluğunu, eksiksizliğini ve elverişliliğini konusunda garanti veremeyeceğimizi lütfen dikkate alınız).

Davranışsal Hedefleme/Yeniden Hedefleme: Bazı Üçüncü Taraf Hizmetleri ve reklam ağları Web Sitemiz, Witz Uygulamalarıve Witz mobil uygulamalarında reklamlar sergileyebilir veya başka web sitelerindeki reklamlarımızı yönetebilir. Bu taraflar, ilgi alanlarınız ve tercihleriniz esasında hedefli reklamlar sunmak amacıyla Hizmetler ve farklı üçüncü taraf Hizmetlerindeki faaliyetlerinize dair belli bilgileri toplamak için bazı izleme teknolojilerini kullanabilirler. Belli reklam verenler ve reklam ağlarının size hedefli reklamlar göstermemesini buraya  tıklayarak (veya eğer Avrupa Birliği'nde bulunuyorsanız buraya (YourChoicesOnline.eu tarafından sağlanmaktadır) tıklayarak talep edebilirsiniz. Bunu yapmanın size tüm reklamların gösterilmemesini sağlamadığını ve reklam gösterilmemesi talebinizin yalnızca belirli bir reklam için olacağını lütfen dikkate alınız. Gösterilmemesini talep etmediğiniz reklamlar size gösterilmeye devam edecektir.

Kullanıcı Bilgilerine Bilgi Eklenmesi: Halka açık veritabanları ve kendilerinden bilgi satın almış olduğumuz üçüncü taraflar da dâhil, başka kaynaklardan size ait bilgileri alabilir ve bu bilgileri halihazırda elimizde bulunan size ait bilgilerle birleştirebiliriz. Bunu yapmak kayıtlarımızı güncellememizi, genişletmemizi ve incelememizi, yeni müşteriler tanımlamamızı ve ilginizi çekebilecek ürün ve Hizmetler sunmamızı sağlayacaktır. Kişisel Bilgilerinizi bu üçüncü taraflardan aldığımız durumlarda, bu üçüncü tarafların sözleşme hükümleri ile Kişisel Bilgilerinizin bize ifşa edileceği ve kullanmadan önce Kişisel Bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmamızı sağlayacak tedbirleri aldığımız konusunda sizi bilgilendirmek zorunda olduğundan emin oluruz. Eğer bize başkalarına ait kişisel bilgiler verirseniz veya başkaları size ait kişisel bilgileri bize verirse, o bilgileri yalnızca bize verildiği belirli amaç doğrultusunda kullanacağız.

"Beni İzleme" (Do Not Track) Sinyalleri: Bir tarayıcı veya mobil uygulamanın HTTP üst bilgisindeki bir "Beni İzleme" sinyaline yanıt olarak uygulamalarımızı değiştirmediğimizi lütfen dikkate alınız.

10. Witz'ten Gelen İletişimler

10.1. Promosyon İletileri:

Bu tür promosyon iletileri ve çağrılar almak istemediğiniz takdirde, dilediğiniz zaman Witz'i bilgilendirebilir veya aldığınız promosyon iletişimleri içerisinde yer alan "abonelikten çık" veya DURDUR talimatlarını yerine getirebilirsiniz.

Size gönderdiğimiz promosyon içeriklerinin makul ve orantılı bir ölçüde olması ve bilgilerinize dayalı olarak ilginizi çekeceğine ya da sizin için önemli olduğuna inandığımız bilgileri size göndermek için gerekli tedbirleri alıyoruz.

10.2. Hizmet ve Faturalandırma İletileri:

Witz ayrıca sizinle Hizmetlerimize veya Hizmetlerimizi kullanmanıza ilişkin olarak da irtibat kurabilir.

Örneğin, belli bir Hizmete geçici olarak bakım için ara verildiği takdirde, destek talebinizi veya e-postanızı yanıtlamak, güncel veya yaklaşan abonelikleriniz için yaklaşan veya gecikmiş ödemelere ilişkin hatırlatmalar veya uyarılar göndermek, Kullanıcı Sitenize ilişkin kötüye kullanmaya dair şikayetleri iletmek ve sizi Hizmetlerimizdeki önemli değişiklikler konusunda bilgilendirmek için (kullanabileceğimiz vasıtalardan herhangi biriyle) size bir bildirimde bulunabiliriz.

Bu tür iletileri alabilmeniz önemlidir. Bu nedenle, artık bir Witz Ziyaretçisi ya da Kullanıcısı olmadıkça (bunu hesabınızı devre dışı bırakarak yapabilirsiniz), bBu tür Hizmet ve Faturalandırma İletilerini almama talebinde bulunamazsınız.

11. Kişisel bilgilerinize ilişkin haklarınız

Kişisel Bilgileriniz üzerinde kontrol sahibi olmanız önemlidir. Bu nedenle Witz Kişisel Bilgilerinize erişim sağlamanıza, bir kopyasını almanıza, değiştirmenize, silmenize ya da kullanımını sınırlandırmayı talep etmenize olanak verecek tedbirleri almaktadır.

Talep edilen Kişisel Bilgileri ifşa etmeden önce, kimliğinizi doğrulamak için ve güvenliği sağlamak için sizden ek bilgiler isteyebiliriz. Kanunlarca izin verilen durumlarda (örneğin eğer talebiniz temelsiz ya da aşırı ise) bir ücret alma hakkımız saklıdır.

Veri koruma konusundaki yerel denetleyici kurumunuza bir şikâyette bulunma hakkına sahipsiniz (ancak önce bizimle temasa geçmenizi öneririz).

Eğer bir Witz Ziyaretçisi ya da Kullanıcısı iseniz ve bBizde sakladığınız Kişisel Bilgilere (size veya Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınıza ait) erişim sağlamak, bir kopyasını almak ve/veya bizim bu bilgilerde düzeltmeler yapmamızı istediğiniz veya doğrudan pazarlama amaçları doğrultusunda üçüncü taraflara ifşa etmiş olduğumuz size ait Kişisel Bilgilerin bir listesini talep etmek istediğiniz takdirde, lütfen “GDPR: Witz Hesap Bilgilerinizi Almak” ve “GDPR: Witz Hesabınızı Kalıcı Olarak Silmek” başlıklı Yardım Merkezi makalelerinde verilen talimatları uygulayın. Ayrıca talebinizi posta ile Witz.com, 40 Namal Tel Aviv St., Tel Aviv 6350671, Israel adresine iletebilirsiniz.

Talebinizi derhal yerine getirmek için, dikkate alınması gereken yasal ve izin verilen diğer hususlar ışığında her türlü makul çabayı göstereceğiz (talebinizi yerine getirebilmek için sizden başka bilgiler talep etmemiz gerekmedikçe).​ Kullanıcı Hesabınız veya Kullanıcı Sitesi ayarlarınız vasıtasıyla bu Kişisel Bilgilerinizi kendiniz de düzeltebilir.

Witz hesabınızı kalıcı olarak silmenin tüm bilgilerinizi Witz’in veritabanlarından sileceğini lütfen unutmayın. Bu işlem tamamlandıktan sonra Witz Hizmetlerinden hiçbirini artık kullanamazsınız; Kullanıcı Hesabınız ve tüm bilgileri kalıcı olarak kaldırılacak ve Witz ileride hesabınızı geri yükleyemeyecek ve bilgilerinizi geri getiremeyecektir. Eğer ileride Witz Destek ile temasa geçerseniz, sistem hesabınızı tanımayacak ve Destek görevlileri silinen hesabı bulamayacaktır.

12. Veri Saklama

Kişisel Bilgilerinizi (Kullanıcı Sitesi Kullanıcısı Bilgilerinizi de) Kullanıcı Hesabınız aktif olduğu veya size Hizmetleri sağlayabilmek için işbu Gizlilik Politikasında belirtilen şekilde ya da diğer bir şekilde ihtiyaç duyulduğu sürece saklayabiliriz.

Bu Kişisel Bilgileri siz Kullanıcı Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra ve/veya belli Hizmetleri kullanmaya son verdikten sonra dahi, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için makul ölçüde gerektikçe, Kullanıcılarımız veya Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarına ilişkin anlaşmazlıkları çözümlemek, sahteciliği ve kötüye kullanmayı önlemek, anlaşmalarımızı uygulamak ve/veya meşru çıkarlarımızı korumak için bu Kişisel Bilgileri saklamaya devam edebiliriz.

Elimizdeki bilgiler için geçerli bir veri saklama politikamız bulunmaktadır. Kişisel Bilgilerinizin artık gerekmediği durumlarda bilgilerinizin güvenli bir şekilde silinmesini sağlayacağız.

13. Güvenlik

Witz, fiziksel, elektronik ve yöntemsel tedbirler de dâhil olmak üzere, bizimle paylaştığınız Kişisel Bilgileri korumak için tasarlanmış güvenlik tedbirlerini almıştır. Diğerlerinin yanında, Hizmetlerimizin çoğu alanlarında HTTPS güvenli erişim sunmaktayız; belirli satın alma formlarımız vasıtasıyla hassas ödeme bilgilerinin iletilmesi (örneğin kredi kartı numarası gibi) endüstri standardındaki SSL/TLS şifreli bir bağlantı ile korunmaktadır ve düzenli olarak bir PCI DSS (Payment Card Industry (PCI) Veri Güvenliği Standartları) sertifikasını düzenli olarak muhafaza etmekteyiz. Ayrıca sistemlerimizi muhtemel zayıf noktalar ve saldırılara karşı sürekli izlemekteyiz ve Hizmetlerimizin güvenliğinin ve Ziyaretçilerimiz ile Kullanıcılarımızın gizliliğinin korunmasını daha da artıracak yeni yollar ve Üçüncü Taraf Hizmetlerinin arayışındayız.

Witz tarafından alınan tüm önlemlere ve gösterilen tüm çabalara rağmen, Kişisel Bilgilerinizin, Kullanıcı Sitesi Kullanıcısı Bilgilerinin ve karşıya yüklediğiniz, yayınladığınız veya diğer bir şekilde Witz veya bir başkası ile paylaştığınız tüm diğer Kullanıcı İçeriklerinin mutlak korunmasını ve güvenliğini garanti edemeyiz ve etmiyoruz.

Bu yüzden, Kullanıcı Hesabınız ve Kullanıcı Siteniz için güçlü şifreler koymanızı ve ifşa edilmesinin size önemli veya telafisi mümkün olmayan zararlar verebileceğine inandığınız hassas bilgileri bize sağlamaktan kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Dahası, Hizmetlerimizdeki bazı alanlar diğerlerinden daha az güvenli olduğu için (örneğin, Destek forumundaki destek talebinizi "Özel" yerine "Herkese Açık" olarak belirttiğinizde veya SSL olmayan bir sayfaya geçtiğinizde) ve e-posta ile anlık mesajlaşma güvenli iletişim şekilleri olarak kabul edilmediği için, bu alanlardan hiçbirinde veya bu yöntemlerden herhangi biriyle hiçbir Kişisel Bilgiyi paylaşmamanızı rica ve şiddetle tavsiye ederiz.

Hizmetlerimizin güvenliğine ilişkin herhangi bir sorunuz olursa, bize [email protected] adresinden çekinmeden ulaşabilirsiniz.

14. Herkese açık forumlar ve kullanıcı içerikleri

Hizmetlerimiz herkese açık bloglar, topluluklar ve destek forumları sunmaktadır. Bu alanlarda sağladığınız bir bilginin bu alanlara erişim sağlayan başkaları tarafından okunabileceği, toplanabileceği ve kullanılabileceğini lütfen unutmayın. Kişisel Bilgilerinizin bloglarımız, topluluklarımız ve forumlarımızdan kaldırılmasını talep etmek için bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Bazı durumlarda, Kişisel Bilgilerinizi bu alanlardan kaldırmamız mümkün olmayabilir. Örneğin, ilgili profilinize bir üçüncü taraf uygulaması ile giriş yapmışken (ör. Facebook sosyal eklenti uygulaması) bir yorum yayınlamak için o uygulamayı kullanırsanız ve o uygulama vasıtasıyla platformda yayınladığınız Kişisel Bilgileri kaldırmak isterseniz, o uygulamaya giriş yapma veya o uygulamanın sağlayıcısı ile irtibata geçmelisiniz.

Her halükarda, bu alanlarda herkese açık bir şekilde yayınlamak istemediğiniz bir bilgiyi yayınlamaktan (veya bilgiyi yayınlamak için herhangi bir yayınlama aracını kullanmaktan) kaçınmanızı öneririz.

Herhangi bir Kullanıcı İçeriğini Kullanıcı Hesabınıza karşıya yüklediğiniz veya Kullanıcı Sitenizde yayınladığınız ve Herhangi bir Hizmetin kullanımı bağlamında diğer bir şekilde sağladığınız takdirde, bunun riski size aittir. Kişisel Bilgilerinizi korumak için yeterli güvenlik tedbirlerini almış durumdayız. Bununla beraber, Kullanıcı İçeriklerinize erişim sağlayabilen diğer Kullanıcıların veya halktan kişilerin eylemlerini kontrol edemeyiz ve Kullanıcı Sitenizde sizin veya bizim koymuş olduğumuz gizlilik ayarlarının veya güvenlik tedbirlerinin (örneğin, Kullanıcı Sitenizdeki şifre korumalı alanlar da dâhil) devre dışı bırakılmasından sorumlu tutulamayız. Sizin tarafınızdan veya bizim tarafımızdan kaldırıldıktan sonra dahi, bir Kullanıcı İçeriği herhangi bir üçüncü tarafça (Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınızdan herhangi biri de dâhil) kopyalanmış veya depolanmış olduğu takdirde, o Kullanıcı İçeriği önbellekteki veya arşivlenen sayfalarda görüntülenmeye devam edilebileceğini biliyor ve kabul ediyorsunuz. Açıkça belirtmek gerekirse, herkese açık olmasını istemediğiniz bir bilgiyi karşıya yüklemenizi ve yayınlamanızı önermeyiz.

15. Kullanım Koşulları, Güncellemeler ve Yorumlama

İşbu Gizlilik Politikasını ilgili kanunlar uyarınca ve bilgileri toplama, kullanma ve saklama uygulamalarımızda yapılan değişiklikleri yansıtacak şekilde güncelleyebiliriz. "Önemli" addettiğimiz herhangi bir değişiklik yaptığımız takdirde (tamamen kendi iyi niyetli takdirimize bağlı olarak), mevzubahis değişiklik yürürlüğe girmeden önce sizi bilgilendireceğiz (Kullanım Koşulları Madde 15.3'te belirtilen bildirim yöntemlerinden birini kullanarak). Gizlilik uygulamalarımız hakkındaki en yeni bilgiler için bu sayfayı belirli aralıklarla gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Aksi belirtilmedikçe, Web Sitemiz, Witz Uygulamaları, Mobil Uygulamalar ve diğer Hizmetlere ilişkin olarak en güncel Gizlilik Politikamız, siz ve Kullanıcı Sitesi Kullanıcılarınız hakkında sahip olduğumuz tüm bilgiler için geçerlidir.

İşbu Gizlilik Politikasının içerdiği tüm başlıklar, alt bilgiler ve madde başlıkları ve "#İşteBuKadarKolay" sütunundaki tüm açıklamalar ve özetler yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla verilmiştir ve işbu Gizlilik Politikasının herhangi bir maddesini veya hükmünü hiçbir şekilde tanımlamaz ve açıklamaz ve bizi hiçbir şekilde yasal olarak bağlamaz.

İşbu Gizlilik Politikası İngilizce dilinde yazılmıştır ve sizin için uygun olması halinde başka dillere tercüme edilebilir. Witz Web Sitesi dil ayarlarınızı değiştirmek suretiyle başka dillerdeki versiyonlara erişim sağlayabilir ve görüntüleyebilirsiniz. İşbu Gizlilik Politikasının tercüme edilmiş (İngilizce olmayan) bir versiyonu herhangi bir şekilde İngilizce versiyonu ile çakıştığı takdirde, İngilizce versiyonun hükümleri geçerli olacaktır.

16. İrtibat bilgileri

İşbu Gizlilik Politikası hakkında herhangi bir sorunuz olursa ya da 11. Maddede açıklanan haklarınızdan herhangi birini kullanmak isterseniz, [email protected] adresinden Veri Koruma Görevlisi ekibine ulaşabilirsiniz. İşbu Gizlilik Politikası uyarınca Kişisel Bilgilerinizin kullanımına ilişkin tüm şikâyetleri çözümlemeye çalışacağız.

Bize aynı zamanda posta yoluyla da şu adreslerden ulaşabilirsiniz: Witz Yazılım ve Teknoloji Hizmetleri Merkezefendi Mah. Tercüman Sitesi A10/4 Zeytinburnu İstanbul 34015.

Witz Yazılım ve Teknoloji Hizmetleri

Merkezefendi Mah. Tercüman Sitesi A10/4

Zeytinburnu İstanbul 34015

Canlı Destek
{{ c.message }}
{{ c.created_at|render_date }}

Temsilci yazıyor....

{{ offline_message }}

 web tasarım